Folie diamentowe

Powlekane diamentem folie są specjalnie zaprojektowane aby sprostać wszystkim wymaganiom użytkownika podczas procesu polerowania/wykańczania powierzchni. Pasty diamentowe oferowane są w czterech podstawowych typach, umożliwiających szlifowanie, polerowanie oraz docieranie. Stosowane są w zależności od postawionego zadania obróbkowego. Natomiast folie diamentowe o spoiwie galwanicznym dedykowane są do obróbki narzędzi i form o skomplikowanych kształtach. Elastyczne, diamentowe i samoprzylepne folie z powłoką metalową nanoszoną galwanicznie mogą być łatwo przycinane do wymaganej wielkości oraz kształtu, a więc doskonale nadają się do wyrobu narzędzi przystosowanych do zastosowań specjalnych.

Szeroki zakres wielkości granulacji ułatwia osiągnięcie wymaganej powierzchni.

Ich grubość waha się pomiędzy: 0,2 – 0,4 mm (w zależności od wielkości ziarna). Podstawowymi jej cechami są ponadto:
-Szeroki zakres starannie sortowanych cząsteczek diamentów zapewnia powtarzalny i najwyższej jakości proces polerowania. Zapewnia uzyskanie powierzchni bez rys – Ra poniżej 1 mikrona na twardych materiałach.
– System żywiczy poprawia przyczepność do podłoża
– Jednolita poliestrowa (zazwyczaj) 3mm podstawa folii zapewnia jej gładkość.
– Kompatybilny z większością systemów mocowania i chłodziwami, co pozwala na szybką wymianę folii.
– Wydłużona żywotność, wydajność i redukcja kosztów całościowych.
Są to folie najnowszej generacji pokryte najnowocześniejszymi cząsteczkami diamentów, które mają na celu poprawę jakości polerowanej powierzchni i całkowite wyeliminowanie zarysowań. Znacznie skraca to czas polerowania i zwiększa wydajność.

Jednoetapowe polerowanie za pomocą takiego tworzywa zastępuje 2-3 kroki z innymi produktami diamentowymi.

Istnieje wiele modeli wyżej wymienianych produktów, a szeroka gama producentów pozwala na idealne dopasowanie materiału do własnych potrzeb. Jeżeli chodzi o aspekt cenowy, tutaj również znajdziemy pewne wahania. Folie takowe możemy nabyć już od 62 zł ( gradacja 1000, cena dotyczy folii o wymiarach 20×10 cm). Dodatkowo ceny wahają się w zależności od jej producenta.

Folie diamentowe

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *