W trasie….

Kierowca… tak naprawdę żadna gałąź przemysłu nie jest w stanie funkcjonować bez transportu. Komponenty do produkcji trzeba przywieźć, półprodukty przewieźć do innego zakładu, gotowy produkt do magazynu lub centrum dystrybucyjnego, a stamtąd do sklepów. Tak naprawdę żaden biznes nie ma szans bez transportu.
Niestety na dzisiejszym rynku pracy brakuje wykwalifikowanych kierowców, chcących podjąć pracę. Trudno się dziwić, jest to „ciężki kawałek chleb”. Tysiące przebytych kilometrów, setki godzin za kierownicą, niejednokrotnie kilkadziesiąt dni poza domem. Przeglądając portale czy gazety, ciągle napotykamy na bardzo podobne ogłoszenia: oferty pracy dla kierowcy bydgoszcz, oferty pracy dla kierowcy wrocław, oferty pracy dla kierowcy olsztyn…. Dziesiątki ofert pracy i wielki problem właścicieli firm transportowych. Pomimo nowoczesnego taboru i niezłych warunków finansowych ciągłe braki w kadrach. Jednym z powodów takiej sytuacji jest wysoka cena zrobienia uprawnień do kierowania samochodem ciężarowym. Prawo jazdy kategorii C+E, kurs na przewóz rzeczy, badania lekarskie, dokładając do tego praktycznie nieistniejące życie rodzinne i skupienie na 1000%- wszystko to prowadzi do.ograniczonej liczby kierowców na rynku pracy. A kulejący transport niekorzystnie wpływa na cały przemysł.
Na szczęście jest jeszcze wielu kierowców, którzy nie zważając na wszelkie niedogodności kochają to co robią. Kabina samochodu jest ich domem, przydrożne bary zastępują domowy obiad, kolejne kilometry zmieniających się obrazów za szybą i kilka granic przekroczonych w ciągu tygodnia- to jest to, co sprawia, że czują się jak ryby w wodzie. To oni, jak nieustraszeni wojownicy w swych mechanicznych koniach przemierzają autostrady, żeby dowieźć na czas towar, który zechcesz kupić w pobliskim markecie. To oni też dostarczają materiał do Twojej fabryki, wreszcie to oni też przywiozą kolejne elementy do budowy Twojego wymarzonego domu.
Dlatego też jeśli kolejnym razem będziesz mijał samochód ciężarowy, zamiast wściekać się, że przez niego musisz zwolnić pomyśl, że siedzi tam zmęczony człowiek, który robi wszytko, aby zdążyć z dostawą towaru dla Ciebie.

http://www.znajdzkierowce.eu/oferty-kierowcow/miasto/11888/Bydgoszcz

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *